bulkowo2

Gmina Bulkowo - gmina wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie płockim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie płockim. Siedziba gminy to Bulkowo.

Urząd Gminy Bulkowo
ul. Szkolna 1, 09-454 Bulkowo,
tel: 24 265 20 13 fax: 24 265 23 50
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.bulkowo.pl

Wójt Gminy: Gabriel Graczyk


Według danych z 31 grudnia 2013 r. gminę zamieszkiwało 5870 osób.

Miejscowości:
Blichowo, Bulkowo, Bulkowo-Kolonia, Chlebowo, Daniszewo, Dobra, Gniewkowo, Gocłowo, Golanki Górne, Krubice Stare, Krzykosy, Nadułki Majdany, Nowa Słupca, Nowe Krubice, Nowe Łubki, Nowy Podleck, Osiek, Pilichowo, Pilichówko, Rogowo, Sochocino-Badurki, Sochocino-Czyżewo, Sochocino-Praga, Szasty, Słupca, Stare Łubki, Stary Podleck, Włóki, Wołowa, Worowice.

Sąsiednie gminy:
Bodzanów, Dzierzążnia, Mała Wieś, Naruszewo, Radzanowo, Staroźreby

Gmina Bulkowo położona jest w województwie mazowieckim, we wschodniej części powiatu płockiego. Gminy sąsiadujące to: od północy - gmina Staroźreby (powiat płocki), od północnego-wschodu - gmina Dzierzążnia (powiat płoński), od południowego-wschodu - gmina Naruszewo (powiat płoński), od południa - gminy Mała Wieś i Bodzanów (powiat płocki), od zachodu - gmina Radzanowo (powiat płocki).

Powierzchnia gminy wynosi 117,1 km2. W skład gminy wchodzą 32 sołectwa. Gmina leży w zasięgu oddziaływania miasta Płocka. Odległość ośrodka gminnego od miasta wynosi ok. 30 km. Odległość gminy od Warszawy wynosi 90 km.

Dominującą rolę w gospodarce gminy odgrywa rolnictwo. W tym dziale zatrudnionych jest najwięcej mieszkańców gminy. Na terenie gminy istnieją 963 gospodarstwa rolne o ogólnej powierzchni 10.419,46 ha, z czego użytki rolne stanowią 9.898,47 ha. Średnia wielkość gospodarstwa indywidualnego wynosi 10,8 ha. Na wschodzie gminy występują ziemie pszenno-buraczane, natomiast na zachodzie ziemie lżejsze, na których uprawia się żyto i ziemniaki. W strukturze zasiewów dominują zboża - 68,5% (pszenica, pszenżyto, żyto, jęczmień). Uprawy przemysłowe (buraki, rzepak) stanowią 16,4%, ziemniaki - 7,9% ogólnej powierzchni zasiewów na terenie gminy. W gminie Bulkowo drzewa owocowe zajmują 18,67 ha, natomiast krzewy owocowe i plantacje jagodowe - 3,70 ha. Wśród drzew owocowych przeważają jabłonie - 8,93 ha, natomiast wśród plantacji jagodowych porzeczki - 2,57 ha. Gmina posiada w większości gleby o dobrej i średniej jakości. Do klas I-III zalicza się 47% występujących tu gruntów ornych (jakość dobra) oraz 38% do klasy IV (jakość średnia). Jest to struktura zbliżona do średniej w powiecie płockim.

Na terenie gminy Bulkowo działa 181 podmiotów gospodarczych zarejestrowanych w ewidencji działalności gospodarczej (wg rejestru gminnego). Przeważają podmioty prowadzące działalność handlowo-usługową (178). Tylko trzy podmioty prowadzą działalność produkcyjną. Najbardziej popularną formą prawną prowadzenia działalności gospodarczej na terenie gminy Bulkowo jest „osoba fizyczna”.

Gminy partnerskie

 • Bodzanów
 • Brochów
 • Bulkowo
 • Mała Wieś
 • Młodzieszyn
 • Radzanowo
 • Wyszogród

Galeria

Przejdź do galerii

 

Historia powstania

Partnerstwo Razem dla Rozwoju powstało w wyniku projektu Razem dla rozwoju – aktywizacja mieszkańców gmin Bodzanów, Bulkowo i Radzanowo na rzecz rozwoju lokalnego, realizowanego w ramach tzw. Programu Pilotażowego Leader+ Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w oparciu o środki Uni Europejskiej i Rządu RP i stanowiącego wstęp do realizacji programu Leader+ Unii Europejskiej w Polsce.

Dowiedz się więcej

Bodzanów
 • Bodzanów
Bodzanów
 • Bodzanów
Radzanowo
 • Radzanowo
Spotkania członków LGD
 • Spotkania członków LGD
Mała Wieś
 • Mała Wieś
Z prac Zarządu LGD
 • Z prac Zarządu LGD
Mała Wieś
 • Mała Wieś
Mała Wieś
 • Mała Wieś
Radzanowo
 • Radzanowo

Kontakt

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Rozwoju”

 

09-450 Wyszogród, ul. Rębowska 52 lok. 3
   (Piętro Restauracji Zamkowa)
  tel.: +48 575 225 871,
     tel.: +48 575 225 873 
                                                                                            

LGD „Razem dla Rozwoju” © 2016. Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: HEDEA.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.