Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „LEADER – lider zmian 25 lat Samorządu Województwa Mazowieckiego”.

Konkurs jest dla osób, które zrealizowały operację w ramach działania LEADER dla podziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 i są przedsiębiorcami, przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowej bądź parafii.

Projekty można zgłaszać w trzech kategoriach:

  • Kategoria I - Przedsiębiorczość na obszarach wiejskich
  • Kategoria II - Przestrzeń publiczna w Leaderze
  • Kategoria III - Kreatywne NGO

Poszukujemy oryginalnych, nietuzinkowych projektów i inicjatyw, które miały pozytywny wpływ na społeczeństwo, tworzenie lokalnych partnerstw, zastosowały rozwiązania proekologiczne oraz przyczyniły się do promocji regionu. Na najciekawsze projekty czekają nagrody.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 września bieżącego roku.

Zadanie będzie zrealizowane w ramach Pomocy Technicznej PROW 2014-2020, projekt „Działalność KSOW PROW 2014-2020 – 2024 rok”.

Formularz zgłoszeniowy (pobierz)

Regulamin konkursu (pobierz)

                           

Projekt pn. „Wczoraj i dziś. Przewodnik po gminach powiatu płockiego” polegał na opracowaniu i wydaniu publikacji promującej turystyczne walory obszaru LGD "Razem dla Rozwoju" poprzez przygotowanie kompleksowego przewodnika dającego czytelnikowi ogólna wiedzę o gminach powiatu płockiego. Jednocześnie postawiliśmy sobie za cel wzbudzenie zainteresowania, a wręcz ciekawość przeglądającego przewodnik. Nasze działania zaczęliśmy od zebrania materiałów historycznych: wykorzystania "Słownika historyczno-geograficznego Królestwa Polskiego ...", dostępnych herbarzy, które stanowią ważne źródło w śledzeniu historii rodów szlacheckich, ich koneksji i powiązań. Ważnym elementem było zebranie materiału fotograficznego, zarówno rzetelnego, jak i budzącego zainteresowanie. Zebranie materiałów i ujęcie w formę książkową, to działanie podstawowe, ale za najważniejszy moment uważamy odpowiednie wprowadzenie przewodnika do odbiorców.

Zadanie pn. "Wczoraj i dziś. Przewodnik po gminach powiatu płockiego" zakładało opracowanie i wydanie drukiem 1000 egzemplarzy przewodnika, format A5, 100 stron publikacji opatrzonej materiałem fotograficznym. Zakres treści obejmuje wybrane miejscowości z terenu powiatu płockiego z jego zabytkami i ich dotychczasową historią.
Przewodnik służy do organizowania lokalnych wycieczek słuchaczy PPUTW (organem prowadzącym jest nasze Stowarzyszenie SKT Nr168 STO w Małej Wsi).

W związku z powyższym planowane jest w ramach zajęć Płockiego Powiatowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, przeprowadzenie cyklu spotkań promujących powyższy przewodnik, a jednocześnie bezpośrednie przekazanie go do rąk odbiorcy. Jednocześnie należy w tym miejscu wskazać, że w naszym regionie nigdy nie ukazał się tego typu przewodnik, który wskaże miejsce, da opis jego historii, zwróci uwagę na nieznane i ciekawe fakty. Przewodnik ma być narzędziem dla organizujących wycieczki, rajdy i spotkania związane z historią naszego regionu. Jest on dedykowany szczególnie szkołom i organizacjom pozarządowym zajmującym się m.in. działaniami edukacyjnymi, jak w/w PPUTW.

      

 

W dniu 14 marca 2024 r. odbyło się posiedzenie Rady Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania "Razem dla Rozwoju", na którym dokonano korekty oceny wniosków złożonych w ramach przedsięwzięcia Realizacja inwestycji w istniejących firmach na rzecz stworzenia nowych miejsc pracy (1/2024) - limit dostępnych środków: 100 000,00 zł

Lista wniosków wybranych do dofinansowania pobierz

Protokół z posiedzenia Rady pobierz

                                                                                                                                                                                                                                                      21.03.2024 r.

 

                      

Projekt pn. „Potencjał Wisły w wymiarze turystycznym, przyrodniczym i kulturowym” to odpowiedź na występujące w środowisku lokalnym uwarunkowania rozwoju gospodarczego opartego na położeniu nad rzeką Wisłą. Cały region objęty projektem jest nierozerwalnie związany z Wisłą – Królową Polskich Rzek. Dzięki niej powstały, urosły i wzbogaciły się miejscowości leżące u jej brzegów. Przypomnieliśmy mieszkańcom terenów nadwiślańskich jej doniosłą rolę w codziennym życiu i funkcjonowaniu. Wisła to główna wodna arteria LGD "Razem dla Rozwoju" i gmin objętych projektem, a jej potencjał sprawia, że może stać się potężnym turystycznym łącznikiem regionu. Warto docenić i wykorzystać jej walory. Sprawy wiślane są bliskie nie tylko wodniakom, starającym się odtwarzać tradycyjne łodzie i flis wiślany, miłośnikom przyrody, dbającym o naturalne siedliska roślin i zwierząt, czy żeglarzom, marzącym o przywróceniu roli Wisły jako ekonomicznego i ekologicznego szlaku transportowego oraz turystycznego, ale także tym, którzy patrzą na Wisłę pod kątem czysto gospodarczym. Wszyscy zyskaliśmy szansę odkrycia jej na nowo i przypomnieliśmy sobie jej oblicza.

Podjęte działania zaciekawiły, zafascynowały, przybliżyły Wisłę ludziom. Projekt  pn. „Potencjał Wisły w wymiarze turystycznym, przyrodniczym i kulturowym” to szerokie działania informacyjne, mające na celu promocję dobrych praktyk rozwoju zrównoważonego obszarów wiejskich z wykorzystaniem walorów przyrodniczych, krajobrazowych i turystycznych rzeki Wisły oraz podnoszące umiejętności mieszkańców obszarów wiejskich, lokalnych instytucji publicznych, organizacji pozarządowych w planowaniu i realizacji przedsięwzięć z zakresu ochrony i rewitalizacji krajobrazu kulturowego polskiej wsi oraz ochrony i zachowania środowiska przyrodniczego i bioróżnorodności.

Celem realizacji niniejszego przedsięwzięcia było opracowanie i publikacja wydawnictwa promującego potencjał Wisły w wymiarze przyrodniczym i kulturowym, produkty turystyczne i rekreacyjne Wisły oraz perspektywy rozwoju gospodarczego obszarów wiejskich z wykorzystaniem potencjału rzeki Wisły na obszarze LGD "Razem dla Rozwoju".

W ramach projektu wydano publikację w nakładzie 3000 sztuk.

W dniu  12 lutego 2024 r. odbyło się posiedzenie Rady Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania "Razem dla Rozwoju", na którym dokonano wyboru wniosków złożonych w ramach przedsięwzięć:

Listy wniosków zgodnych z LSR i wybranych do dofinansowania:

1/2024 Realizacja inwestycji w istniejących firmach na rzecz stworzenia nowych miejsc pracy - limit dostępnych środków: 100 000,00 zł

lista operacji zgodnych z LSR (pobierz)

lista operacji wybranych (pobierz)

2/2024 Tworzenie, modernizacja, remont lub przebudowa ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej i kulturalnej - limit dostępnych środków: 200 000,00 zł

lista operacji zgodnych z LSR (pobierz)

lista operacji wybranych (pobierz)

3/2024 Tworzenie, rozwijanie i doposażenie miejsc / obiektów mających na celu upowszechnianie i ochronę lokalnego dziedzictwa obszaru -

limit dostępnych środków: 60 000,00 zł

lista operacji zgodnych z LSR (pobierz)

lista operacji wybranych (pobierz)

Protokół z posiedzenia Rady (pobierz)

Nabór wniosków odbywał się w dniach 15 – 29.01.2024 r.

Jednocześnie informujemy, że na podstawie procedury odwoławczej do wyboru i oceny operacji w ramach LGD "Razem dla Rozwoju" „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem PROW na lata 2014–2020 oraz art.22 ustawy z dnia 20 lutego 2015 roku o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności (Dz.U. z 18 marca 2015, poz. 378) istnieje możliwość złożenia protestu w formie pisemnej od wyniku wyboru, w przypadku nie uzyskania przez operację minimalnej liczby punktów, negatywnej oceny zgodności z LSR oraz gdy operacja nie mieści się w limicie środków podanym w ogłoszeniu (Wzór protestu - wersja Word). Protest należy wnieść w ciągu 7 dni od dnia doręczenia informacji o wynikach wyboru. Wnioskodawca wnosi protest na ocenę i wybór operacji do zarządu województwa za pośrednictwem LGD "Razem dla Rozwoju".

                                                                                                                                                                                                                                                                 19.02.2024

Szanowni Państwo, w piątek, 31 maja 2024 r. Biuro Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Razem dla Rozwoju" będzie nieczynne. Dzień ten został ustalony wolnym od pracy w zamian za dzień świąteczny przypadający w wolną sobotę ( 6 stycznia 2024 r.) na podstawie Art. 130 §2 Kodeksu Pracy. Serdecznie przepraszamy za ewentualne utrudnienia.

Ogłoszenie nr 1/2024 - Realizacja inwestycji w istniejących firmach na rzecz stworzenia nowych miejsc pracy (pobierz)

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Rozwoju” informuje o możliwości składania wniosków w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w zakresie:  

Realizacja inwestycji w istniejących firmach na rzecz stworzenia nowych miejsc pracy

 I. Termin i miejsce składania wniosków o dofinansowanie:  

Wnioski można składać od 15 stycznia 2024 r. do dnia 29 stycznia 2024r. do godziny 1400.

Wnioski wraz z załącznikami w wersji papierowej (w 2 egzemplarzach) i elektronicznej (excel i pdf) należy składać bezpośrednio (osobiście, albo przez pełnomocnika albo przez osobę upoważnioną) w Biurze LGD „Razem dla Rozwoju” przy ulicy Rębowskiej 52/3, 09-450 Wyszogród od poniedziałku do piątku w godzinach od 1000 do 1400. Złożenie wniosku potwierdza się na jego kopii. Potwierdzenie zawiera datę złożenia, numer wniosku, liczbę załączników, jest opatrzone pieczęcią LGD i podpisane przez osobę przyjmującą wniosek. O terminie złożenia wniosku decyduje data wpływu do Biura Lokalna Grupa Działania „Razem dla Rozwoju”. Wnioski nadsyłane drogą pocztową lub elektroniczną nie będą uwzględniane. We wniosku, w opisie celów operacji należy określić, do realizacji jakich celów ogólnych i szczegółowych oraz wskaźników wymienionych w Lokalnej Strategii Rozwoju przyczyni się operacja wymieniona we wniosku.

II. Zakres tematyczny operacji:

Rozwój przedsiębiorczości na obszarze wiejskim objętym strategią rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność przez realizację inwestycji w istniejących firmach na rzecz stworzenia nowych miejsc pracy (zgodnie z § 2 ust. 1 lit. c Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania 19.2).

III. Forma wsparcia:

Refundacja części kosztów kwalifikowalnych

IV. Wnioskodawca:

O wsparcie mogą ubiegać się podmioty, o których mowa w par. 3 i 4. rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 24 września 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020
ze zm.).

V. Warunki udzielenia wsparcia, w tym wskazanie grupy docelowej

1. Spełnienie warunków oceny wstępnej, oceny zgodności z LSR, oceny zgodności z Programem, oceny według lokalnych kryteriów wyboru oraz ustalenie kwoty wsparcia w oparciu o Procedurę oceny i wyboru operacji w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW 2014-2020 oraz Regulamin Rady.

2. Spełnienie warunków określonych dla danego podmiotu w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 24 września 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania

pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.  

VI. Kryteria wyboru operacji

Kryteria wyboru projektu (Załącznik nr 4) znajdują się na stronie www.razem-dla-rozwoju.pl w zakładce „Operacje realizowane indywidualnie”. Kryteria wyboru operacji LGD „Razem dla Rozwoju” w ww. zakresie wymagają wykazania niezbędności kosztów, ich racjonalności, zgodności z przepisami prawa. Wnioskodawca powinien odnieść się do kryteriów wyboru projektów w polu B III 1.4. wniosku o przyznaniu pomocy. Wskazane jest dostarczenie dokumentów ułatwiających ocenę kosztów np. oferty cenowe, badanie rynku.  

VII. Minimalna punktacja niezbędna do uzyskania dofinansowania

Warunkiem końcowym do pozytywnej oceny merytorycznej jest uzyskanie przez każdy projekt minimum 50% możliwej punktacji, tj. min. 55 pkt.

VIII. Dokumenty potwierdzające spełnienie warunków udzielania wsparcia

Dokumenty potwierdzające spełnienie warunków udzielania wsparcia stanowią: wniosek o przyznanie pomocy wraz z wymaganymi dokumentami.

IX. Kwota dofinansowania oraz intensywność pomocy zgodna z LSR

Od 100 000,00 zł do 300 000,00 zł  

– 70% kosztów kwalifikowanych dla podmiotów wykonujących działalność gospodarczą.

IX. Limit środków w naborze

25 000,00 EUR, co po kursie stałym 4,00 PLN/EUR stanowi 100 000,00 zł.

UWAGA: limit naboru ustalony jest w walucie EUR, który zostanie przeliczony przez Zarząd Województwa po kursie bieżącym (kurs wymiany euro do złotego, publikowany przez Europejski Bank Centralny (EBC)
z przedostatniego dnia pracy Komisji Europejskiej w miesiącu poprzedzającym miesiąc dokonania obliczeń).

X. Planowane do osiągnięcia w wyniku operacji cele, przedsięwzięcia oraz wskaźniki

Planowane do osiągnięcia w wyniku operacji cele ogólne, szczegółowe, przedsięwzięcia oraz zakładane do osiągnięcia wskaźniki (Załącznik nr 1) znajdują się na stronie internetowej

XI. Miejsce udostępnienia dokumentacji konkursowej

Dokumentacja konkursowa, w tym formularze wniosków o przyznanie pomocy, formularze umowy o udzielenie wsparcia oraz formularze wniosków o płatność znajdują się na stronie internetowej LGD www.razem-dla-rozwoju.pl, w zakładce „Operacje realizowane indywidualnie”, na stonie internetowej Samorządu Województwa Mazowieckiego www.prow.mazovia.pl oraz na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa www.arimr.gov.pl

W związku z planowanymi naborami wniosków o przyznanie pomocy zapraszamy do   indywidualnych konsultacji w biurze LGD po uprzednim zapisaniu się telefonicznie pod numerami 575 225 871, 575 225 873 bądź mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Strategia Rozwoju Lokalnego Kierowanego Przez Społeczność na lata 2016 - 2022 znajduje się na stronie internetowej LGD www.razem-dla-rozwoju.pl, w zakładce LEADER 2014 – 2020.

 

Ogłoszenie nr 2/2024 - Tworzenie, modernizacja, remont lub przebudowa ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej i kulturalnej (pobierz)

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Rozwoju” informuje o możliwości składania wniosków w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w zakresie:  

Tworzenie, modernizacja, remont lub przebudowa ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej i kulturalnej

I. Termin i miejsce składania wniosków o dofinansowanie:  

Wnioski można składać od 15 stycznia 2024 r. do dnia 29 stycznia 2024 r. do godziny 1400.   Wnioski wraz z załącznikami w 2 egzemplarzach w wersji papierowej i elektronicznej (exel, pdf), należy składać bezpośrednio (osobiście, albo przez pełnomocnika albo przez osobę upoważnioną) w Biurze LGD „Razem dla Rozwoju” przy ulicy Rębowskiej 52/3, 09-450 Wyszogród, od poniedziałku do piątku w godzinach
od 1000 do 1400. Złożenie wniosku potwierdza się na jego kopii. Potwierdzenie zawiera datę złożenia, numer wniosku, liczbę załączników, jest opatrzone pieczęcią LGD i podpisane przez osobę przyjmującą wniosek. O terminie złożenia wniosku decyduje data wpływu do Biura Lokalna Grupa Działania „Razem dla Rozwoju”. Wnioski nadsyłane drogą pocztową, faksem lub drogą elektroniczną nie będą uwzględniane. We wniosku,
w opisie celów operacji należy określić,do realizacji jakich celów ogólnych i szczegółowych oraz wskaźników wymienionych w Lokalnej Strategii Rozwoju przyczyni się operacja wymieniona we wniosku.

II. Zakres tematyczny operacji:

Poprawa stanu infrastruktury publicznej, turystycznej i społecznej - zgodnie z § 2 ust. 1 pkt 6 Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania 19.2

III. Forma wsparcia:

Refundacja części kosztów kwalifikowalnych

IV. Wnioskodawca:

O wsparcie mogą ubiegać się podmioty, o których mowa w par. 3 i 4. rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 24 września 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020
ze zm.).

V. Warunki udzielenia wsparcia, w tym wskazanie grupy docelowej

1. Spełnienie warunków oceny wstępnej, oceny zgodności z LSR, oceny zgodności z Programem, oceny według lokalnych kryteriów wyboru oraz ustalenie kwoty wsparcia w oparciu o Procedurę oceny
i wyboru operacji w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW 2014-2020 realizowanych przez podmioty inne niż LGD, Strategię rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność na lata 2016 – 2022 oraz Regulamin Rady.

2. Spełnienie warunków określonych dla danego podmiotu w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 24 września 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

VI. Kryteria wyboru operacji

Kryteria wyboru projektu (Załącznik nr 5) znajdują się na stronie www.razem-dla-rozwoju.pl w zakładce „Operacje realizowane indywidualnie”. Kryteria wyboru operacji LGD „Razem dla Rozwoju” w ww. zakresie preferują m. in. operacje realizowane w miejscowościach poniżej 5 tys. mieszkańców. Wymagają wykazania niezbędności kosztów, ich racjonalności, zgodności z przepisami prawa. Wskazane jest dostarczenie dokumentów ułatwiających ocenę kosztów np. oferty cenowe, badanie rynku.  

VII. Minimalna punktacja niezbędna do uzyskania dofinansowania

Warunkiem końcowym do pozytywnej oceny merytorycznej jest uzyskanie przez każdy projekt minimum 50% możliwej punktacji, tj. min. 30 pkt.

VIII. Wymagane dokumenty potwierdzające spełnienie warunków udzielania wsparcia

Wniosek o przyznanie pomocy wraz z załącznikami znajdują się na stronach internetowych: Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Rozwoju” – www.razem-dla-rozwoju.pl, Biura Regionalnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Mazowieckiego – www.mazowieckie.ksow.pl oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – www.arimr.gov.pl.

IX. Kwota dofinansowania oraz intensywność pomocy zgodna z LSR

Od 50 000 zł do 100 000 zł  

– 63,63 % kosztów kwalifikowalnych dla JSFP,

– 100 % kosztów kwalifikowalnych dla pozostałych podmiotów.

X. Limit środków w naborze

50 000,00 EUR, co po kursie stałym 4,00 PLN/EUR stanowi 200 000,00 zł (całkowita wartość operacji musi wynosić minimum 50.000,00 zł).

UWAGA: limit naboru ustalony jest w walucie EUR, który zostanie przeliczony przez Zarząd Województwa po kursie bieżącym (kurs wymiany euro do złotego, publikowany przez Europejski Bank Centralny (EBC) z przedostatniego dnia pracy Komisji Europejskiej w miesiącu poprzedzającym miesiąc dokonania obliczeń).

XI. Planowane do osiągnięcia w wyniku operacji cele, przedsięwzięcia oraz wskaźniki

Planowane do osiągnięcia w wyniku operacji cele ogólne, szczegółowe, przedsięwzięcia oraz zakładane do osiągnięcia wskaźniki (Załącznik nr 1) znajdują się na stronie internetowej

XII. Miejsce udostępnienia dokumentacji konkursowej

Dokumentacja konkursowa, w tym formularze wniosków o przyznanie pomocy, formularze umowy o udzielenie wsparcia oraz formularze wniosków o płatność znajdują się na stronie internetowej LGD www.razem-dla-rozwoju.pl, w zakładce „Operacje realizowane indywidualnie”, na stronie internetowej Biura Regionalnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Mazowieckiego www.mazowieckie.ksow.pl oraz na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa www.arimr.gov.pl  

W związku z planowanymi naborami wniosków o przyznanie pomocy zapraszamy do   indywidualnych konsultacji w biurze LGD po uprzednim zapisaniu się telefonicznie pod numerami 575 225 871, 575 225 873 bądź mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Strategia Rozwoju Lokalnego Kierowanego Przez Społeczność na lata 2016 - 2022 znajduje się na stronie internetowej LGD www.razem-dla-rozwoju.pl, w zakładce LEADER 2014 – 2020.

 

Ogłoszenie ne 3/2024 - Tworzenie, rozwijanie i doposażenie miejsc / obiektów mających na celu upowszechnianie i ochronę lokalnego dziedzictwa obszaru  (pobierz) 

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Rozwoju” informuje o możliwości składania wniosków w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w zakresie:  

Tworzenie, rozwijanie i doposażenie miejsc / obiektów mających na celu upowszechnianie i ochronę lokalnego dziedzictwa obszaru

I. Termin i miejsce składania wniosków o dofinansowanie:  

Wnioski można składać od 15 stycznia 2024 r. do dnia 29 stycznia 2024 r. do godziny 1400.   Wnioski wraz z załącznikami w 2 egzemplarzach w wersji papierowej i elektronicznej (exel, pdf), należy składać bezpośrednio (osobiście, albo przez pełnomocnika albo przez osobę upoważnioną) w Biurze LGD „Razem dla Rozwoju” przy ulicy Rębowskiej 52/3, 09-450 Wyszogród, od poniedziałku do piątku  w godzinach
od 1000 do 1400. Złożenie wniosku potwierdza się na jego kopii. Potwierdzenie zawiera datę złożenia, numer wniosku, liczbę załączników, jest opatrzone pieczęcią LGD i podpisane przez osobę przyjmującą wniosek. O terminie złożenia wniosku decyduje data wpływu do Biura Lokalna Grupa Działania „Razem dla Rozwoju”. Wnioski nadsyłane drogą pocztową, faksem lub drogą elektroniczną nie będą uwzględniane. We wniosku, w opisie celów operacji należy określić, do realizacji jakich celów ogólnych i szczegółowych oraz wskaźników wymienionych w Lokalnej Strategii Rozwoju przyczyni się operacja wymieniona we wniosku.

II. Zakres tematyczny operacji:

Zachowanie dziedzictwa lokalnego - zgodnie z § 2 ust. 1 pkt 5 Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach
poddziałania 19.2

III. Forma wsparcia:

Refundacja części kosztów kwalifikowalnych

IV. Wnioskodawca:

O wsparcie mogą ubiegać się podmioty, o których mowa w par. 3 i 4. rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 24 września 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020
ze zm.).

V. Warunki udzielenia wsparcia, w tym wskazanie grupy docelowej

1. Spełnienie warunków oceny wstępnej, oceny zgodności z LSR, oceny zgodności z Programem, oceny według lokalnych kryteriów wyboru oraz ustalenie kwoty wsparcia w oparciu o Procedurę oceny
i wyboru operacji w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW 2014-2020 realizowanych przez podmioty inne niż LGD, Strategię rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność na lata 2016 – 2022 oraz Regulamin Rady.

2. Spełnienie warunków określonych dla danego podmiotu w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 24 września 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

VI. Kryteria wyboru operacji

Kryteria wyboru projektu (Załącznik nr 4) znajdują się na stronie www.razem-dla-rozwoju.pl w zakładce „Operacje realizowane indywidualnie”. Kryteria wyboru operacji LGD „Razem dla Rozwoju” w ww. zakresie preferują m. in. operacje realizowane w miejscowościach poniżej 5 tys. mieszkańców. Wymagają wykazania niezbędności kosztów, ich racjonalności, zgodności z przepisami prawa. Wskazane jest dostarczenie dokumentów ułatwiających ocenę kosztów np. oferty cenowe, badanie rynku.  

VII. Minimalna punktacja niezbędna do uzyskania dofinansowania

Warunkiem końcowym do pozytywnej oceny merytorycznej jest uzyskanie przez każdy projekt minimum 50% możliwej punktacji, tj. min. 35 pkt.

VIII. Wymagane dokumenty potwierdzające spełnienie warunków udzielania wsparcia

Wniosek o przyznanie pomocy wraz z załącznikami znajdują się na stronach internetowych: Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Rozwoju” – www.razem-dla-rozwoju.pl, Biura Regionalnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Mazowieckiego – www.mazowieckie.ksow.pl oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – www.arimr.gov.pl.

IX. Kwota dofinansowania oraz intensywność pomocy zgodna z LSR

Od 50 000 zł do 60 000 zł  

– 63,63 % kosztów kwalifikowalnych dla JSFP,

– 70% kosztów kwalifikowanych dla , podmiotów wykonujących działalność gospodarczą,

– 100 % kosztów kwalifikowalnych dla pozostałych podmiotów.

X. Limit środków w naborze

15 000,00 EUR, co po kursie stałym 4,00 PLN/EUR stanowi 60 000,00 zł (całkowita wartość operacji musi wynosić minimum 50.000,00 zł).

UWAGA: limit naboru ustalony jest w walucie EUR, który zostanie przeliczony przez Zarząd Województwa po kursie bieżącym (kurs wymiany euro do złotego, publikowany przez Europejski Bank Centralny (EBC) z przedostatniego dnia pracy Komisji Europejskiej w miesiącu poprzedzającym miesiąc dokonania obliczeń).

XI. Planowane do osiągnięcia w wyniku operacji cele, przedsięwzięcia oraz wskaźniki

Planowane do osiągnięcia w wyniku operacji cele ogólne, szczegółowe, przedsięwzięcia oraz zakładane do osiągnięcia wskaźniki (Załącznik nr 1) znajdują się na stronie internetowej

XII. Miejsce udostępnienia dokumentacji konkursowej

Dokumentacja konkursowa, w tym formularze wniosków o przyznanie pomocy, formularze umowy o udzielenie wsparcia oraz formularze wniosków o płatność znajdują się na stronie internetowej LGD www.razem-dla-rozwoju.pl, w zakładce „Operacje realizowane indywidualnie”, na stronie internetowej Biura Regionalnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Mazowieckiego www.mazowieckie.ksow.pl oraz na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa www.arimr.gov.pl  

W związku z planowanymi naborami wniosków o przyznanie pomocy zapraszamy do   indywidualnych konsultacji w biurze LGD po uprzednim zapisaniu się telefonicznie pod numerami 575 225 871, 575 225 873 bądź mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Strategia Rozwoju Lokalnego Kierowanego Przez Społeczność na lata 2016 - 2022 znajduje się na stronie internetowej LGD www.razem-dla-rozwoju.pl, w zakładce LEADER 2014 – 2020.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     29.12.2023 r.

Zdrowych, pogodnych świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół
życzy Zarząd
Stowarzyszenia LGD
"Razem dla Rozwoju"

240_F_186655558_trfYfUGQCK4ca7WcclFiEzQnJzDqqkdZ.jpg



 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej  "Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

„Aktywni – Kreatywni – promocja sołectw z terenu powiatu płockiego”

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Razem dla Rozwoju” zaprasza do zapoznania się z publikacją "Aktywni - kreatywni" obejmującą promocję aktywności sołectw z obszaru powiatu płockiego. Publikacja powstała w ramach realizacji projektu pt. „Aktywni – Kreatywni – promocja sołectw z terenu powiatu płockiego”.

Zapraszamy do lektury

https://mazowieckie.ksow.pl/aktualnosc/aktywni-kreatywni-promocja-solectw-z-terenu-powiatu-plockiego

czytaj dalej.........

 

„Aktywni – Kreatywni – promocja sołectw z terenu powiatu płockiego”

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Razem dla Rozwoju” realizuje projekt pt. „Aktywni – Kreatywni – promocja sołectw z terenu powiatu płockiego”.

Operacja polegać będzie na przygotowaniu, wydaniu i dystrybucji publikacji promującej aktywność sołectw z terenu powiatu płockiego

Termin realizacji: lipiec – październik 2023 roku.

więcej.....

„Wymiana wiedzy i doświadczeń siłą LGD - wyjazd studyjny”.

Relacja z wyjazdu studyjnego

W dniach 4-6 października 2023 r.,  20 członków Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Razem dla Rozwoju”  uczestniczyło w wyjeździe studyjnym pt. „Wymiana wiedzy i doświadczeń siłą LGD - wyjazd studyjny”.
Organizatorem operacji pn. „Wymiana wiedzy i doświadczeń siłą LGD - wyjazd studyjny” realizowanej w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2022 Plan Operacyjny na lata 2022-2023 było Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Rozwoju”.  Uczestnicy odwiedzili teren województwa pomorskiego.

więcej.....

„Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Razem dla Rozwoju” zaprasza na wyjazd studyjny pt. „Wymiana wiedzy i doświadczeń siłą LGD - wyjazd studyjny”.

Termin wyjazdu: wrzesień 2023 roku

W wyjeździe studyjnym mogą brać udział członkowie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Razem dla Rozwoju” 

więcej.....

Program wyjazdu

Regulamin rekrutacyjny

Karta zgłoszenia

„Kreatywne liderki w działaniu”

Partner KSOW Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Razem do Rozwoju zakończył realizację projektu pn. „Kreatywne liderki w działaniu” 

Partner KSOW Lokalna Grupa Działania Razem dla Rozwoju, informuje iż zakończył cykl 3 jednodniowych warsztatów pn. Warsztaty aktywności lokalnej w ramach realizacji operacji pn. „KREATYWNE LIDERKI W DZIAŁANIU”

Zdjęcia (1, 2, 3, 4)

Publikacja "W kobietach siła"

Cel operacji:
Celem operacji jest  przeszkolenie kobiet z obszarów wiejskich z zakresu aktywności społecznej.

Informacja po realizacji projektu

Zaproszenie na Warsztaty aktywności lokalnej w ramach realizacji operacji pn. „Kreatywne liderki w działaniu”

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

więcej…

„Partnerstwo, potencjał, rozwój – doświadczenia wdrażania LSR 2016-2020”

Partner KSOW Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Razem do Rozwoju zakończył realizację projektu pn. „Partnerstwo, potencjał, rozwój – doświadczenia wdrażania LSR 2016-2020”

Publikacja "Dobre praktyki rozwoju LGD Razem dla Rozwoju w ramach wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju 2016-2020"

Cel operacji:
Celem operacji jest  przeszkolenie mieszkańców obszarów wiejskich w zakresie wdrażania zrównoważonego rozwoju.

więcej…

„Promocja obszaru partnerstwa LGD Razem dla Rozwoju
poprzez publikację projektów grantowych”

Cel operacji:
Celem operacji jest przeszkolenie mieszkańców obszarów wiejskich w zakresie zrównoważonego rozwoju obszaru partnerstwa LGD Razem dla Rozwoju poprzez prezentację przykładów wdrożonych dobrych praktyk z tego zakresu.

Zobacz publikację

więcej…

„W poszukiwaniu innowacji”

Cel operacji:
Przeszkolenie rolników – uczestników wyjazdów studyjnych w zakresie wdrożenia innowacyjnych rozwiązań, szczególnie w zakresie współpracy i wsparcia sprzedaży detalicznej bezpośredniej.
więcej…

„Inicjujemy współprace międzynarodową”

Cel operacji:
Celem operacji jest podniesienie poziomu wiedzy 10 osób uczestników wyjazdów studyjnych w zakresie podejmowania współpracy międzynarodowej na rzecz rozwoju obszarów wiejskich.
więcej…

„Promocja rozwoju obszarów wiejskich poprzez publikacje dobrych praktyk”

Cel operacji:
Celem operacji jest uzyskanie równowagi ekonomicznej i społecznej na obszarach wiejskich woje-wództw mazowieckiego, poprzez promocję zrównoważonego rozwoju tych obszarów.
więcej…

Zachęcamy do odwiedzenia stron internetowych: www.mazowieckie.ksow.pl, gdzie można znaleźć informacje o bieżących inicjatywach wsparciu KSOW oraz www.ksow.pl, gdzie można zarejestrować się jako Partner KSOW.

Projekt pn. „Innowacyjna wieś – dobre praktyki przedsiębiorczości na obszarach wiejskich”

Realizowany przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Rozwoju”

Projekt pn. "Tradycje polskiej wsi"

Festiwal ginących zawodów - pobierz plik
Informacja o wydarzeniu - pobierz plik
Relacja z wydarzenia - pobierz plik
Film "Ginące zawody" - obejrzy on-line

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie" Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej "Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Projekt pn. „Przywróćmy Wisłę mieszkańcom obszarów wiejskich”

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Rozwoju” zaprasza wszystkich zainteresowanych do obejrzenia cyklu filmów zrealizowanych w ramach projektu: ”Przywróćmy Wisłę mieszkańcom obszarów wiejskich”, pod wspólnym tytułem „Zakochaj się w Wiśle”.

I film promocyjny pt. „Wisła weekendowo” - promocja turystyki weekendowej miast w oparciu o walory rzeki Wisy - Zobacz film
II film promocyjny pt. „Wisła rekreacyjnie” - żegluga na rzece Wiśle – pozytywne przykłady - Zobacz film
III film promocyjny pt. „Wisła edukacyjne” - prezentacja szlaków turystycznych i przyrodniczych - Zobacz film
IV film promocyjny pt. „Wisła kulturalnie” - wydarzenia kulturowe w regionie w oparciu o walory rz. Wisły - Zobacz film

 

 

Cel operacji:

Celem operacji jest  przeszkolenie mieszkańców obszarów wiejskich w zakresie wdrażania zrównoważonego rozwoju.

  • Radzanowo
  • Mała Wieś
  • Radzanowo
  • Wyszogród
  • Mała Wieś
  • Mała Wieś
  • Mała Wieś
  • Z prac Zarządu LGD
  • Z prac Zarządu LGD
  • Radzanowo

Kontakt

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Rozwoju”

 

09-450 Wyszogród, ul. Rębowska 52 lok. 3
   (Piętro Restauracji Zamkowa)
  tel.: +48 575 225 871,
     tel.: +48 575 225 873 
                                                                                            

LGD „Razem dla Rozwoju” © 2016. Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: HEDEA.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.