Celem działań partnerstwa Razem dla rozwoju jest lepsze wykorzystanie potencjału rozwojowego pięciu objętych nim gmin, poprawa ich atrakcyjności jako miejsca zamieszkania i prowadzenia działalności gospodarczej oraz aktywizacja i rozwój współpracy ich lokalnych społeczności, a w rezultacie: zanegowanie filozofii pasywności życiowej, czynne zaangażowanie istotnej części społeczności lokalnej w działania na rzecz rozwoju lokalnego i spopularyzowanie tej idei w szerszej grupie mieszkańców trzech gmin.

Cel ten jest realizowany przez identyfikację aktywnych organizacji i jednostek w gminach Bodzanów, Bulkowo, Mała Wieś, Radzanowo i Wyszogród, uświadomienie im wagi strategicznego podejścia do rozwoju lokalnego i konieczności współpracy na jego rzecz, a następnie wspieranie ich wysiłków na rzecz zrównoważonego rozwoju obszaru Partnerstwa. Przewodnikiem dla wszystkich angażujących się w ten proces jest wspólnie opracowana zintegrowana strategia rozwoju obszaru Partnerstwa. Intencją Partnerstwa jest takie ukierunkowanie inicjatyw, by uzyskać efekt synergii między nimi samymi oraz między nimi a działaniami podejmowanymi przez władze samorządowe pięciu sąsiedzkich gmin.

Cele Partnerstwa realizowane będą z wykorzystaniem wszelkich dostępnych środków: publicznych i prywatnych, lokalnych, regionalnych, ogólnopolskich oraz zagranicznych, w tym zwłaszcza środków: Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Galeria

Przejdź do galerii

 

Historia powstania

Partnerstwo Razem dla Rozwoju powstało w wyniku projektu Razem dla rozwoju – aktywizacja mieszkańców gmin Bodzanów, Bulkowo i Radzanowo na rzecz rozwoju lokalnego, realizowanego w ramach tzw. Programu Pilotażowego Leader+ Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w oparciu o środki Uni Europejskiej i Rządu RP i stanowiącego wstęp do realizacji programu Leader+ Unii Europejskiej w Polsce.

Dowiedz się więcej

Z prac Zarządu LGD
  • Z prac Zarządu LGD
Radzanowo
  • Radzanowo
Mała Wieś
  • Mała Wieś
Mała Wieś
  • Mała Wieś
Mała Wieś
  • Mała Wieś
Mała Wieś
  • Mała Wieś
Bodzanów
  • Bodzanów
Radzanowo
  • Radzanowo
Spotkania członków LGD
  • Spotkania członków LGD

Kontakt

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Rozwoju”

 

09-450 Wyszogród, ul. Rębowska 52 lok. 3
   (Piętro Restauracji Zamkowa)
  tel.: +48 575 225 871,
     tel.: +48 575 225 873 
                                                                                            

LGD „Razem dla Rozwoju” © 2016. Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: HEDEA.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.